Team SWPN, partner van Stichting Zorgeloos Kind, heeft een bijzondere thuiswedstrijd op het TT Circuit Assen achter de rug. Van vrijdag 14 tot en met zondag 16 augustus kwamen Luca de Vleeschauwer en Jay-Jay den Hoed in actie tijdens de vijfde ronde van het EuroMoto-kampioenschap. Met veel sponsoren, partners, supporters en bekende gezichten werd het een mooi weekend, dat op zondag ook sportief positief werd afgesloten.
De vrijdag was direct een flinke beproeving. Met een temperatuur van maar liefst 36 graden en zowel de vrije trainingen als de eerste kwalificatie op het programma kregen rijders en team een drukke dag voor de kiezen. Luca moest op de Yamaha R9 nog zoeken naar het juiste gevoel en had moeite zich consequent te verbeteren. Een crash in de tweede vrije training hielp hier helaas niet mee. Tijdens de eerste kwalificatie op vrijdagmiddagmiddag wist hij alsnog stapje vooruit te zetten en zich uiteindelijk te kwalificeren op een zesde positie op de startgrid voor de te verrijden races. Voor Jay-Jay was het zijn eerste EuroMoto-weekend op Assen voor eigen publiek. Ondanks dat dit voor hem het eerste bekende circuit op de kalender was, had het team en de 15-jarige rijder alle meters hard nodig om vooruitging te boeken. Het snelle en glooiende Drentse circuit vroeg wat anders van de Yamaha R7 dan de eerdere races. Na afloop van de twee vrije trainingen en de Sportbike-kwalificaties sloot de Nederlander als veertiende de vrijdag af.
Op zaterdagochtend waren de omstandigheden compleet anders. De zon en hoge temperaturen van de afgelopen weken werden verruild voor donkere wolken en regen. Snellere rondetijden dan de dag ervoor werden hierdoor niet mogelijk, wat het team heeft doen besluiten om de tweede kwalificatie binnen te blijven, waardoor de tijden van de vrijdag en daarmee de startposities bleven staan. In de eerste Supersport-race had Luca een goede start van de race. Hij kon in de beginfase de aansluiting met de kop van het veld behouden en rondetijden draaien die aanzienlijk beter waren dan in de kwalificatie. Door gevechten en een aantal kleine fouten moest hij gedurende de race helaas terrein prijsgeven en verloor de aansluiting op de groep, strijdend voor het podium, waarmee uiteindelijk een vierde plaats zijn deel werd. Een degelijk resultaat, al was het verschil richting de podiumplaatsen groter dan gewenst. Voor Jay-Jay verliep de eerste Sportbike-race iets wat moeizaam. Vertrekkend vanaf de veertiende positie had hij een matige start. Helaas kon hij gedurende de race geen vuist maken en had moeite om zich een weg naar voren te banen. Als dertiende sloot hij zijn eerste race van het weekend af.
Het door Yamaha Motor Europe, branche Benelux ondersteunde team was op zondag gezegend door de steun van de vele sponsors, gasten en gezinnen van Stichting Zorgeloos Kind welke een prachtige konden beleven in de VIP-box van EG-Group. Opnieuw kende Luca in zijn tweede race Supersport een goede stat van de wedstrijd. Zijn rondentijden waren duidelijk sneller en stabieler dan de dag ervoor, waardoor hij zich beter kon laten zien in de race. Hoewel hij ditmaal als vijfde over de finish kwam, was het verloop van de race en de rondetijden aanzienlijk beter. Daarmee was de eindklassering misschien minder goed, maar de sportieve stap juist groter. Ook bij Jay-Jay vielen de puzzelstukjes op zondag beter op hun plek. De 15-jarige coureur reed met meer vertrouwen en liet vechtlust zien. Hij vocht gedurende de wedstrijd in een groep, liet een duidelijk hoger tempo zien en werkte zich naar een mooie tiende positie, met een acceptabel gat naar de kop van het veld. Een resultaat waarmee hij zijn thuiswedstrijd positief afsloot en opnieuw liet zien dat de aansluiting met de rijders voor hem steeds kleiner wordt. Zowel Luca als Jay-Jay wist gedurende de drie dagen het gevoel met de motor te verbeteren en vooral op zondag werd duidelijk dat er opnieuw een stap voorwaarts gezet.
Luca de Vleeschauwer: “Over het algemeen was het een positief weekend in Assen. We begonnen vrijdag helaas iets te langzaam, maar gedurende het weekend hebben we stap voor stap progressie geboekt. In de eerste race werd ik vierde en in de tweede race vijfde. Vooral over de race van zondag zijn we tevreden, omdat het ritme duidelijk beter was nadat we een goede stap met de motor hadden gemaakt. Ook de rondetijden en onze algemene snelheid lagen een stuk hoger. Die lijn willen we nu doortrekken richting de Nürburgring.”
Jay-Jay den Hoed: “Een mooi thuisweekend in Assen waar ik met een goed gevoel op terugkijk. In beide races hadden we last van een onrustige achterkant van de motor. In Race 1 maakte ik een paar foutjes, waardoor ik de aansluiting met de groep verloor. Voor Race 2 wist het team het probleem grotendeels op te lossen. Daardoor kon ik mijn snelste rondetijd van het weekend rijden en het weekend afsluiten met een mooi resultaat. Trots op de stappen die we samen hebben gezet en enorm dankbaar voor al het harde werk van het team. Op naar de volgende!
Frank Brouwer (teammanager): “De start van het weekend was voor ons moeizaam. Door de regen op de zaterdagochtend ging bruikbare rijtijd helaas verlopen. Uiteindelijk hebben we het weekend positief af kunnen sluiten met goede races van zowel Luca als van Jay-Jay. Onze thuisrace in Assen is voor ons als team altijd speciaal. De gezinnen van Stichting Zorgeloos Kind dragen hier uiteraard aan bij, waarbij wij blij zijn hen een lach te kunnen bezorgen. Wij zijn onze sponsors en gasten dankbaar voor hun support, niet alleen nu in Assen, maar deze steun helpt ons het hele seizoen in onze jacht naar succes.”
Na de thuiswedstrijd op Assen gaat de blik alweer richting Duitsland. Van vrijdag 4 tot en met zondag 6 september staat de volgende ronde van het EuroMoto-kampioenschap op het programma op de Nürburgring.
